Aktualności podatkowe

Zmiany w płatnościach składek ZUS od 2018 roku - poradnik ZUS

2017-08-24

Od 1 stycznia 2018 r. nowe przepisy ułatwią Ci opłacanie składek. Zamiast kilku wpłat na różne rachunki bankowe wystarczy jeden zwykły przelew.

 

Jedno konto ZUS
Źródło: ZUS.pl
 

 

Tylko jeden rachunek składkowy

Od 1 stycznia 2018 r. opłacisz jednym przelewem, na jeden rachunek składkowy, wszystkie składki na:

  • ubezpieczenia społeczne (emerytalne, rentowe, chorobowe, wypadkowe),
  • ubezpieczenie zdrowotne,
  • fundusze (Fundusz Pracy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, Fundusz Emerytur Pomostowych).

 

Nowy numer rachunku dostaniesz z ZUS

Na razie nie musisz nic robić. Informację o numerze swojego rachunku składkowego otrzymasz od nas pocztą. List dotrze do Ciebie, jeżeli mamy Twój aktualny adres. Jeśli Twoje dane są niepoprawne, skoryguj je jak najszybciej.

 

Ważne!
Jeśli do końca grudnia 2017 r. nie dostaniesz od nas informacji o numerze rachunku składkowego, koniecznie skontaktuj się z nami. Numer rachunku otrzymasz w każdej naszej placówce oraz w Centrum Obsługi Telefonicznej (nr tel. 22 560 16 00).
Jeżeli nie będziesz znać numeru swojego rachunku składkowego, w 2018 r. nie opłacisz składek. Dotychczasowe rachunki do wpłat będą zamknięte. Jeśli masz profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, to po zmianie znajdziesz tam swój numer rachunku składkowego (w zakładce „Płatnik”).

 

<< czytaj całość

 

Źródło: ZUS.pl

 


Komentarze

Autor: b1 (11-11-2017 22:26:04)
Temat: kasa
Ci co mają problem z zebraniem kasy na zus w terminie , opłacają składki chorobowe i te wypadkowe a te większe emerytalne z poślizgiem ... teraz chcą...pokaż całą treść
Ci co mają problem z zebraniem kasy na zus w terminie , opłacają składki chorobowe i te wypadkowe a te większe emerytalne z poślizgiem ... teraz chcą wyrwać całą kasę na raz ... tylko o to chodzi zwiń
Autor: k1 (07-10-2017 16:47:26)
Temat: vat
Zapomnial ktoś tylko sprawdzić że kazdy bank ma osobna opcje placania zus i wpisuje sie tylko kwoty w odpowiednie rubryki. Nie trzeba robic kazdego przelewu osobno.
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj swój komentarz