Aktywny druk

CEIDG-1 Wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

 

pobierz

Wideoporadniki VAT.pl

Zapraszamy do obejrzenia wideoporadników wyprodukowanych przez Bankier.TV. Nasz ekspert, Piotr Szulczewski porusza kwestie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

 

Modzelewski: Dlaczego będą rosły stawki podatku od towarów i usług?

 


Czy stawka 23% to już zbyt dużo, czy może powinniśmy czekać na wyższe obciążenia fiskalne? Czy budżet państwa zyskuje czy może traci na podwyżkach podatku VAT? O tych oraz o wielu innych kwestiach związanych z sensem podwyżki podatku od wartości dodanej, z prof. Witoldem Modzelewskim rozmawia Piotr Szulczewski, analityk PIT.pl

Modzelewski: Jak chronić zarząd firmy przed nadużyciem ze strony władz skarbowych?

 


Kontrola skarbowa lub podatkowa może przyspożyć bólu głowy każdemu zarządzającemu przedsiębiorstwem. Jak ustrzec się przed nadużyciami ze strony władz skarbowych z prof. Witlodem Modzelewskim rozmawia Piotr szulczewski, analityk PIT.pl

Raje podatkowe w odwrocie

 


Ministerstwo Finansów wydało rozporządzenie ograniczające liczbę krajów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową w zakresie podatku PIT i CIT. Zmiany w tym zakresie obowiązują od 8 maja 2013 r.

Polska przyjaźniejsza dla zagranicznych podatników

 


Z dniem 1 lipca 2013 r. Polska staje się korzystniejsza podatkowo dla podatników zagranicznych, podejmujących współpracę z polskimi firmami i przedsiębiorcami. O tym, w jaki sposób zmianie ulegają polskie przepisy podatkowe oraz jakie będą skutki wprowadzanych zmian rozmawiają Andrzej Dmowski, partner zarządzający Russell Bedford oraz Piotr Szulczewski, analityk PIT.pl.

Prof. Modzelewski: czy każdy może być przestępcą podatkowym?

 

Ilość przepisów podatkowych oraz brak jasnych norm prawnych może powodować, że obywatel nie wiedząc nawet o tym, staje się przestępcą podatkowym. Co więcej często nie zdaje sobie on sprawy z tego, na jakie ryzyko może narazić się nawet bez winy w swoim działaniu. O tym i o innych problemach z polskim prawem podatkowym w Bankier.tv opowiada gość PIT.pl, prof. Witold Modzelewski.

Rabaty wsteczne

 

Czym są rabaty wsteczne? Czy możliwe jest ich stosowanie? Czy stanowią przychody u podmiotów otrzymujących rabat? - opowiada Andrzej Dmowski, Russell Bedford.

Jak rozliczać świadczenia barterowe?

 

W jaki sposób wyceniać świadczenia wynikające z umów barterowych i jak rozliczać podatkowo takie umowy wskazuje Andrzej Dmowski, Russell Bedford.

Jak dokumentować rynkowość stosowanych świadczeń nieodpłatnych i świadczeń w naturze?

 

O tym, w jaki sposób zbierać dokumentację potwierdzającą rynkowość i prawidłowość stosowanych przychodów ze świadczeń nieodpłatnych i ze świadczeń w naturze, opowiada Andrzej Dmowski, Russell Bedford.

Chwilowa promocja na towar lub usługę a wycena świadczenia nieodpłatnego

 

Obniżenie wartości towaru na półce sklepowej stwarza pokusę przekazania nieodpłatnie towaru i wyceny przychodu ze świadczeń w naturze po niższej wartości - takiej, jaka obowiązuje w chwili stosowania promocyjnych cen. O ryzykach podatkowych związanych z takim przekazaniem nieodpłatnym opowiada Pan Andrzej Dmowski, Russell Bedford.

Świadczena w naturze, świadczenia nieodpłatne - ich wycena

 

Każde otrzymane nieodpłatnie od kontrahenta, pracodawcy lub innej osoby świadczenie lub każdy towar powinien być wyceniony i rozliczony w przychodach podatkowych. Jak prawidłowo wycenić wartość świadczenia w taki sposób, by nie narazić się na zarzut zaniżenia jego wartości opowiada Andrzej Dmowski, Russell Bedford.

Inwestycje w ZEA - zwolnioną z opodatkowania alternatywą dla inwestorów cypryjskich

 

Metodą uniknięcia podatku w Polsce dla polskich rezydentów podatkowych, zarządzających cypryjskimi spółkami, pozostaje umiejętne zbudowanie struktury powiązań międzynarodowych i wykorzystanie przepisów umów z innymi państwami. W jaki sposób założyć spółkę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jakie są przywileje podatkowe z tytułu takiej spółki oraz jaką formę przybiera wówczas rozliczenie w Polsce opowiada dr Rafał Nawrot, kancelaria Russell Bedford.

Zmiany w zasadach rozliczania transakcji cypryjskich od 1 stycznia 2013 r.

 

Od przyszłego roku polscy dyrektorzy - zarządzający czy członkowie rad nadzorczych - cypryjskich spółek przy wypłacie wynagrodzeń po raz pierwszy zostaną opodatkowani podatkiem dochodowym w Polsce. Odpowiednio zmianie ulegną zasady rozliczania dywidend oraz odsetek od kapitału wypłacanego do Polski. Jakie są obecne, a jakie przyszłe zasady rozliczeń wskazuje dr Rafał Nawrot, kancelaria Russell Bedford.

 

Inwestycje na Cyprze drogą optymalizacji polskich podatków

 

Czy nadal opłaca się inwestować na Cyprze i alokować tam kapitał? Czy zastosowanie od 2013 r. zmian w umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania nie spowoduje wycofywania kapitału z najkorzystniejszej dla podatnika gospodarki współczesnej Europy? - w rozmowie z Piotrem Szulczewskim - Robert Nogacki z Kancelarii Prawnej Skarbiec

Jak obniżyć podatki inwestując za granicą?

 

 

Czy w prawie podatkowym istnieją obecnie korzystne alternatywy w stosunku do inwestycji cypryjskich? Gdzie warto inwestować kapitał i w jaki sposób to robić, by planowanie podatkowe stało się bezpieczną i skuteczną metodą optymalizacji podatkowej?

Klauzula nieruchomościowa w umowach miedzynarodowych zabezpieczeniem płatności podatku u źródła

 

W części umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych przez Rzeczpospolitą przewidziana została tzw. klauzula nieruchomościowa. Na czym polega jej zastosowanie oraz do jakich sytuacji w praktyce taka klauzula się odnosi?

Tax sparing - optymalizacja wypłat dywidend oraz wynagrodzeń członków zarządów i rad nadzorczych

 

 

Tax sparing to jedna z najpopularniejszych metod podatkowej optymalizacji międzynarodowej. Na czym polega oraz w jakich przypadkach znajdzie zastosowanie zasada tax sparingu?

Obowiązki podatnika CIT na koniec roku

 

 

Jakie obowiązki związane z zamknięciem roku obciążą podatnika prowadzącego pełne księgi rachunkowe? Jakie deklaracje składa podatnik CIT za 2011 r. i na co powinien zwrócić uwagę przy sporządzaniu sprawozdania finansowego?

  • data utworzenia: 05-07-2012
  • data modyfikacji: 01-06-2015

 


Komentarze

Brak komentarzy
Dodaj swój komentarz