Aktualności podatkowe

03.12 Nowa infolinia ZUS 24h

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom informacyjnym swoich klientów, uruchomił automatyczny, telefoniczny system informacyjny, nazywany dalej systemem IVR (ang. Interactive Voice Response).

System IVR jest dostępny z sieci operatorów stacjonarnych i komórkowych pod następującymi numerami telefonów:

  • 0 801 044 044 - dla użytkowników telefonów stacjonarnych,
  • 22 43 33 000 - dla użytkowników telefonów komórkowych i/lub stacjonarnych.

Opłata za połączenie jest zgodna z planem taryfikacyjnym danego operatora.

Usługa jest przeznaczona dla wszystkich grup klientów Zakładu, tj. płatników składek, ubezpieczonych, emerytów i rencistów, zasiłkobiorców oraz lekarzy.

System IVR jest czynny przez 24 godziny na dobę i we wszystkie dni w roku. Zapewnia ciągły i szybki dostęp do aktualnych, podstawowych informacji z zakresu ubezpieczeń społecznych, takich jak:

  • wysokość świadczeń i składek,
  • zmiany w systemie ubezpieczeń społecznych,
  • koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego.

System pozwala również (po podaniu przez osobę dzwoniącą własnego kodu pocztowego) na ustalenie adresu terenowej jednostki organizacyjnej ZUS.

Wyboru interesującego zagadnienia dokonuje się za pomocą klawiszy numerycznych telefonu (wybieranie tonowe). Po przyjęciu zgłoszenia system IVR wyszukuje informacje interesujące klienta i automatycznie je odczytuje. W każdej chwili można też przerwać odsłuchiwany komunikat, a po jego zakończeniu odsłuchać go ponownie. W tym celu należy wybrać właściwy klawisz, wskazany w odczytywanym przez system menu.

Schemat struktury informacyjnej systemu - instrukcja obsługi

Źródło: ZUS 

 


Komentarze

Autor: Zniesmaczony (13-01-2015 19:08:21)
Temat: Żenada ...
Kto za pieniądze podatników robi biednych emerytów i rencistów w konia ?!?! Dzwoniący pod wskazane numery telefonów może tylko usłyszeć w słuchawce "nie ma takiego numeru" !!!
Autor: Kowalska (18-11-2014 10:31:07)
Temat: kontakt z infolinią
Jesteście beznadziejni! Telefony wiecznie zajęte lub niedostępne. Informacji uzyskać nie można , a zagadnienia coraz bardziej skomplikowane. Fatalna z Was instytucja.
Autor: Administrator (10-04-2014 18:09:15)
Temat: do Oburzona
Szanowna Pani, Proszę zwrócić uwagę, że powyższy artykuł został opublikowany w grudniu 2007 roku. Od tego czasu numery telefonu ZUS na pewno uległy zmianie. Polecamy stronę www.zus.pl tam...pokaż całą treść
Szanowna Pani, Proszę zwrócić uwagę, że powyższy artykuł został opublikowany w grudniu 2007 roku. Od tego czasu numery telefonu ZUS na pewno uległy zmianie. Polecamy stronę www.zus.pl tam znajdzie Pani aktualne dane. zwiń
Autor: Oburzona !! (10-04-2014 15:03:14)
Temat: Numer telefonu !!!
Po co podajecie ten numer telefonu 22 43 33 000 - dla użytkowników telefonów komórkowych i/lub stacjonarnych. SKORO nie istnieje numer ?? !!!!! Myślicie że ludzie nie mają...pokaż całą treść
Po co podajecie ten numer telefonu 22 43 33 000 - dla użytkowników telefonów komórkowych i/lub stacjonarnych. SKORO nie istnieje numer ?? !!!!! Myślicie że ludzie nie mają nic innego do roboty tylko sprawdzać waszą wiarygodność ?? zwiń
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj swój komentarz