newsPIT

Jeżeli chcesz być zawsze na bieżąco w podatkach.
Zamów bezpłatny biuletyn podatkowy.

Aktualności podatkowe

Zwolnienia z kas fiskalnych w 2017 roku bez zmian

2016-09-30

Wczoraj, czyli 29 września 2016 roku Ministerstwo Finansów opublikowało projekt rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.


Zwolnienia z kas fiskalnych w 2017 roku bez zmian

Źródło: YAY foto

Co roku minister finansów określa w takim rozporządzeniu zwolnienia na czas określony niektórych grup podatników i niektórych czynności z obowiązku prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących oraz warunki korzystania ze zwolnienia.  

 

>>> Utrata zwolnienia z kas fiskalnych - kiedy instalować kasę <<<

 

Obecny zakres zwolnień od ewidencji przy zastosowaniu kas został wyznaczony rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2016 r. poz. 1215), zwanym dalej „rozporządzeniem 2015-2016”. Zgodnie z tym rozporządzeniem zwolnienia, co do zasady, przestają obowiązywać z dniem 1 stycznia 2017 r. Brak publikacji nowego aktu przed dniem 1 stycznia 2017 r. skutkowałby objęciem z dniem 1 stycznia 2017 r. obowiązkiem stosowania kas rejestrujących wszystkich podatników korzystających dotychczas ze zwolnień od ewidencjonowania w tej formie.

Zwolnienia z kas takie same jak w latach 2015-2016 

Projekt rozporządzenia uwzględnia plany dotyczące kwestii modernizacji istniejącego sytemu kas rejestrujących w związku z koniecznością uszczelniania systemu VAT i walki z szarą strefą w kontekście postępu technologicznego. Mając na uwadze to, że modernizacja kas jest złożonym przedsięwzięciem proponuje się, aby projekt rozporządzenia zasadniczo powielał dotychczasowe przepisy. Nie ma bowiem uzasadnienia dla rozszerzenia grupy podmiotów, która ma stosować kasy rejestrujące (w obecnej technologii), jeżeli są planowane prace mające na celu modernizację całego systemu. 

 

>>> Przedsiębiorcy sporo zapłacą za nowe kasy rejestrujące <<<

 

Z tego zapisu można wnioskować, że po wprowadzeniu obowiązku instalacji nowoczesnych kas fiskalnych, które będą przystosowane do elektronicznych paragonów i wysyłania raportów online, zwolnienia z kas zostaną ograniczone i więcej grup podatników będzie zobowiązanych do ewidencjonowania sprzedaży na kasie rejestrującej.

Nowe zwolnienia z kas fiskalnych będą obowiązywały w danym roku podatkowym, nie dłużej jednak niż do dnia 31 grudnia 2017 r.

/ks

Program PKPiR dla firm i biur

Bezpłatna opieka do końca 2018 roku!

Kup już od 119 zł

www.KsiegaPodatkowa.pl


Komentarze

Autor: sąsiad (30-09-2016 13:15:01)
Temat: Dalsze złodziejstwo
Taaaaa w imię ściągalności podatkowych znów się wzbogaci jakiś koleżka pewnego ministra lub posła. No i jeśli wziąć pod uwagę wymianę praktycznie wszystkich kas na naszym rynku,...pokaż całą treść
Taaaaa w imię ściągalności podatkowych znów się wzbogaci jakiś koleżka pewnego ministra lub posła. No i jeśli wziąć pod uwagę wymianę praktycznie wszystkich kas na naszym rynku, to jest niezły miliardowy interes do zrobienia, a tym samym podatków które spłyną z tego tytułu nie będę wspominał. I tak zbiera się pieniądze na 500+. A to woda, a to prąd , a to kontrole niezliczone. Już mam dość i spi.....lam z tego poj....go Kraju. Za chwilę w rządzie się obudzą że nie ma kto płacić tych podatków i nie ma ludzi do podnoszenia PKB kraju. Na razie widzę tendencję zatrudniania ludzi z Ukrainy, bo nasza płaca dla nich jest jeszcze wyzwoleniem z ubóstwa, ale kosztem rodziny, nie oszukujmy się. Oni też nie są głupi i za chwilę będą podążali za nami na zachód .zwiń
Dodaj swój komentarz